[vc_autospa_theme_social_profile_list use_data_from_theme_option="1"][/vc_autospa_theme_social_profile_list]

Stroje pro uzavřené technologie

Zvyšování požadavků na pracovní prostředí i na zvyšování kvality laminátových výrobků vede k zavádění tzv. uzavřených technologií, jako je RTM, lehké RTM, Flexmoulding atd. Pro tyto technologie má MVP vyvinuto několik typů strojů, od zcela jednoduchých dávkovacích zařízení až po sofistikované systémy které řídí množství i tlak materiálu ve formě. Vzhledem ke specifickým požadavkům každé výroby doporučujeme osobní konzultaci při výběru správného zařízení a způsobu připojení k formě.

DÁVKOVACÍ ZAŘÍZENÍ

Jako dávkovací zařízení lze použít i základní řadu UltraMax nebo Patriot doplněným o přídavný statický mixer. Množství materiálu je dáno počtem zdvihů, je nutno správně nastavit rychlost vstřikování u lehkého RTM, aby nedocházelo k nafukování formy.

Patriot Innovator Injection System

Jedná se o zařízení, které kontroluje jak množství, tak tlak vstřikovaného materiálu. Bylo vyvinuto pro vstřikování polyesterových, vinylesterových a metylmetakrylátových pryskyřic. Materiál je průběžně míchán ve vstřikovací hlavě, ovládání je pneumatické. Konstrukce pump umožňuje použití běžných plniv (CaCO3 atd.). Stroj je vybaven alarmem geltimu materiálu, řízením tlaku materiálu. Díky přehlednému kontrolnímu panelu je obsluha jednoduchá.

Parametry

  • pohon: stlačený vzduch 0,6 MPa/150 l/min
  • tlakový poměr: 7:1
  • poměr katalyzátoru: 0,75-2,5%

MKVI Injection System

Tento stroj je určen pro polyesterové, vinylesterové, metylmetakrylátové a epoxidové pryskyřice. Z toho důvodu je směšovací poměr od 1 % do 50 %. Pneumatické ovládání obou ventilů vstřikovací hlavy. Alarm geltimu vstřikovaného materiálu. Kontrola tlaku vstřikovaného materiálu. Možnost nastavení množství vstřikovaného materiálu (pomocí počítání zdvihů pumpy – objem zdvihu závisí na dané konfiguraci). Možnost připojení automatického vstřikovacího ventilu a tlakového senzoru umístěného přímo ve formě.