[vc_autospa_theme_social_profile_list use_data_from_theme_option="1"][/vc_autospa_theme_social_profile_list]

O nás

MVP

Historie MVP se skládá ze dvou hlavních větví.

První počíná v roce 1938 v Chicagu, kdy pan Jim Hedger Sr. založil společnost pro distribuci stříkacích zařízení Graves. Jednalo se nejen o distribuci, ale i kompletní servis pro chicagské automobilky Ford, Chrysler, GM, GE atd.

V sedmdesátých letech zakládá pan Hedger společnost Magnum Industries, která se věnuje vývoji a výrobě zařízení pro stříkání pryskyřic se skelným vláknem.

Druhá větev začíná v roce 1954 v Kentu blízko Seattlu, kde pan Frank Ives založil společnost Venus Products. Tato společnost vyvinula jako první systém s interním směšováním – Hydraulic Injection Systém.

Obě společnosti Magnum i Venus byly dobře známy svými výrobky mezi zpracovateli kompozitních plastů jako výrobci velmi spolehlivých zařízení se zvláštním zaměřením na omezení emisí a minimalizaci odpadů ve výrobě.
V roce 2000 došlo ke spojení firem Magnum a Venus-Gusmer a vzniká nová společnost Magnum Venus Products – zkratkou MVP.

Zařízení MVP u nás

První zařízení Venus se začaly objevovat již v osmdesátých letech, většinou v rámci dodávek investičních celků. Počátkem devadesátých let se objevily další zařízení, dodávaná holandskou společností BV Platon. Koncem devadesátých let oslovila společnost MVP společnost Reichhold CZ s.r.o. s nabídkou spolupráce v oblasti východní Evropy. Tato spolupráce se úspěšně rozvíjela až do roku 2010, kdy, v rámci restrukturalizace společnosti Reichhold CZ s.r.o. bylo rozhodnuto o ukončení spolupráce s MVP.

V témže roce byla založena firma STTA s.r.o., která se stává oficiálním distributorem MVP pro východní Evropu. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem z oblasti vyztužených plastů a zařízení pro jejich aplikaci jsme schopni poskytovat nejen prodejní, ale i poradenský servis v tomto oboru.